Поняття про стельові світильники та їх монтаж

01.12.2022 | Категория: Пол и потолок

Сучасні дизайнерські напрямки зазнають різні зміни, що призводить до розширення асортимент освітлювальних пристроїв.

Серед широкого розмаїття світильників особливим попитом користуються стельові пристрої. Вони володіють компактними розмірами, дозволяють створювати розсіяне, або спрямоване освітлення. Більш того, стельові світильники можна використовувати в приміщеннях, незалежно від їх розміру.

Переваги

Стельові світильники характеризуються декількома незаперечними перевагами:

  1. Пристрої мають компактні розміри.
  2. Простота у виконанні монтажних робіт.
  3. Стельові світильники витрачають невелику кількість електроенергії.
  4. Високий показник освітлення приміщень.
  5. Можливість самостійно коригувати кут освітлення пристрою, створюючи більш приємну для себе атмосферу.
  6. Тривалі експлуатаційні властивості.
  7. Відсутність нагріву в момент роботи.
  8. Безпека застосування.
  9. Надійність функціонування, так як основна частина пристроїв виконується зі скла і вольфрамових компонентів.
  10. Широке розмаїття модельного ряду, представленого різними формами, стильовими напрямками.

Монтаж

Приступаючи до виконання монтажних робіт, особливу увагу рекомендується приділяти типу причіпного гака, який має відмінності, відштовхуючись від покриття стелі. Як правило, освітлювальні пристрої не комплектуються декількома гаками, отже, вибирати гак доведеться самостійно. Також окремо доведеться закуповувати дюбелі і свердла для фіксації компонента.

Сам процес займає кілька хвилин. Спочатку слід зробити отвір для дюбелів, а після – вкрутити гак і зафіксувати освітлювальне пристрої. Нерідко в приміщеннях, що володіють перекриттями із залізобетону, вже пророблені отвори з усіма кріпленнями.

Ідентичним чином відбувається установка люстр на стелі, виконані з дерева. Однак для підвісної стелі гак повинен володіти унікальною формою, або повинен супроводжуватися шайбами підкладеного типу.

Приступаючи до кріплення гака, необхідно використовувати дерев’яний, або металевий короб. При відсутності такої можливості, гак рекомендується встановлювати в відрізок дошки з дерева, розмір якої досягає 10 см2.

При роботі з натяжною стелею, фіксація здійснюється в основній поверхні, використовуючи спеціальні підвіси. Щоб не деформувати полотно, отвір повинен пророблятися ще в момент його установки.