Газові котли: переваги та правила підключення
Найпопулярнішим різновидом опалювальної техніки вважаються газові котли. Вони славляться своїм високим ККД.
У разі прийнятної ціни на паливо це дозволяє вибудувати на їх основі економічно вигідну систему опалення.
У цій статті ми розглянемо основні правила вибору газових апаратів, які відрізняють їх від твердопаливних або електричних. Якщо ви шукаєте, де можна купити котел, за вказаним посиланням ви знайдете сотні різновидів газового опалювального обладнання від українських та західних виробників. До кожної позиції вказані базові параметри, виходячи з яких можна підібрати оптимальну модель.
Переваги використання газового котла
До відмінностей газових котлів відносяться наступні характеристики:
- можливість опалювати будівлі будь-якої площі – у продажу можна знайти котли на 300 кВт, що еквівалентно 3000 м2 опалювальної площі;
- висока продуктивність, яка дозволяє використовувати котли такого типу для опалення приміщень будь-якого формату;
- великий вибір конфігурацій різного типу. Для квартири призначені двоконтурні начіпні апарати, для приватних будинків – підлогові;
- гарний експлуатаційний ресурс, що гарантує казану тривалий термін служби;
- можливість швидкої заміни несправних модулів через їхнє правильне розташування.
Щодо недоліків таких котлів, то вони вимагають підключення до системи димовидалення, яку потрібно систематично обслуговувати. Такі котли також досить проблемні у підключенні, вимагають розробки детального плану, який затверджується в профільних інстанціях. Їх також можна встановити лише у разі наявності повноцінної магістральної лінії.
Правила підключення газових казанів
З метою безпеки експлуатації, установка газових котлів повинна здійснюватися лише із суворим дотриманням техніки безпеки. По можливості їх потрібно встановлювати в окремих котельнях. Загальна площа приміщення, в якому розташований котел, повинна становити щонайменше 4 м2 при висоті стель 2,5 метра. Однією з основних умов є організація повноцінної системи вентиляції, що забезпечує приплив у приміщення чистого повітря, оскільки атмосферні котли здійснюють його запор безпосередньо з простору, в якому знаходяться.
Якщо ви не впевнені, що зможете самостійно провести всі роботи такого плану, радимо довірити їх профільним спеціалістам. Це гарантуватиме безпеку підключення та стабільну роботу системи.