Особливості установки водяної теплої підлоги своїми руками
Тепла водяна підлога давно використовується як альтернатива традиційній опалювальній системі, що обумовлено багатьма факторами, основним з яких є прогрівання по всій поверхні.
На відміну від звичної системи опалення, тепло від якої піднімається вгору, тепла підлога підтримує найвищу температуру повітря не вгорі приміщення, а на його поверхні. Все необхідне для влаштування даної системи опалення надасть магазин»Опалення+».
Пристрій такого різновиду опалення має ряд незаперечних переваг:
- воно обходиться на порядок бюджетніше електричного;
- економічно вигідний варіант, так як для підтримки в приміщенні прийнятного мікроклімату (20-25 градусів), тепла підлога необхідно нагріти від 35 до 45 градусів (в той час, як радіатори опалення прогріваються до 60 градусів);
- опалення квартири або будинку за допомогою теплого водяного статі не сприяє утворенню сухості повітря.
При покупці труб для пристрою опалювальної системи «тепла підлога», необхідно вибирати досить зносостійкі варіанти. Вони повинні відповідати навантаженню, яку буде надавати бетонна стяжка і чистове покриття для підлоги.
Особливості установки водяної теплої підлоги своїми руками
Щоб дана система опалення справно працювала протягом тривалого часу, необхідно уважно і акуратно виконати всі заходи, що стосуються її пристрою.
Щоб тепло від підлоги обігрівало тільки одну сторону і не йшло вниз до сусідів, необхідно виконати ізоляцію підстави і тільки потім приступати до укладання водяних труб.
При формуванні підстави, особливу увагу приділяють рівності поверхні. З цією метою фахівці рекомендують використовувати самовирівнюючі розчини.
Щоб уникнути деформації покриття, залишайте невеликий зазор уздовж стін, до 2 см.це допоможе захистити статеве покриття від тиску і деформації в процесі роботи теплої підлоги в холодну пору року.
Щоб уникнути втрати тепла через формування зазору, його прокладають полістиролом або демпферною стрічкою. Ці матеріали відрізняються низькою теплопровідністю і досить пластичні, щоб після стиснення прийняти колишню форму.
Пристрій теплої підлоги передбачає виготовлення бетонної стяжки, а зверху на неї укладається шар теплоізоляційного матеріал. Оптимальним варіантом є екструдований пінополістирол. Його товщина варіюється від 5 до 10 см.у деяких випадках використовуються спеціальні плити, в яких передбачені борозенки для укладання труб.