Зберігання бензопили та правила догляду за нею
В очікування настання зими всі електроінструменти потрібно скласти в спеціальне місце, ним може бути гараж або майстерня.
Але водночас фахівці закликають дотримуватися певних правил. Здебільшого ви можете знайти їх в інструкціях щодо користування. Дотримуючись правил, ви значно подовжите термін життя інструменту та зможете підготувати його до зимового періоду. І для цього потрібно витратити лише декілька хвилин. Щоб дізнатися як це зробити читайте матеріал.
Як зберігати бензопилу в зимовий період
У той час, коли бензопила активно використовується, її потрібно зберігати в теплому та провітрюваному приміщенні. Адже важливо, щоб вона не накопичувала вологу всередині, що може спричинити корозію. Цьому додатково допомагає зачинене приміщення на кшталт майстерні чи гаражу.
Навіть коли ви під час роботи використовуєте пилку на відкритому повітрі, тримати її потрібно в захищених умовах. Щоб правильно підготувати та вберегти ланцюгові електричні пилки взимку, мусите провести такі дії:
- розібрати бензопилку;
- злити всю оливу з робочої місткості;
- обробити мастилом ланцюг та шину;
- вичистити фільтр відводу повітря;
- перевірити, чи затягнуті всі гвинти та болти.
У випадку, коли інструмент консервується на довгий час, то вам потрібно прослідкувати, щоб у приміщенні не було різких перепадів температур та високого рівня вологості. Адже електричні пилки із ланцюгами дуже прискіпливі до умов зберігання. Тому температура не може сягати позначки вище 500С, а вологість не перетинати рівень у 80%. Таких умов треба дотримуватись, якщо інструмент не зберігатиметься в приміщенні понад пів року. Окрім цього, варто тримати його в спеціальному футлярі.
Як розконсервувати бензопилку перед використанням
Коли вам знову знадобиться ваш інструмент, його потрібно буде правильно звести до робочого стану. Щодо цього спеціалісти також мають деякі поради:
- Переконайтеся, що всі робочі механізми сухі, без слідів іржі.
- Перевірте, чи в нормі ізоляційний опір обмотки стартера.
- Затягніть усі болти та гайки.
- Редуктор та бачок наповніть робочою сумішшю.
- Натягніть ланцюг пилки так, щоб він міг плавно переміщуватися пазами, не звисав у вимкненому стані.
- Перевірте роботу бензопилки на холостому ходу.
У разі зберігання інструмента в приміщенні із низькою температурою треба перевірити, чи не залишився на ній конденсат. Якщо запустити в такому стані й волога потрапить до робочих зон, бензопилка може зламатися. Щоб вона повністю висохла, залиште її в сухому та теплому місці на кілька днів. Це дасть змогу всій волозі випаруватися.
Щоб дізнатися повний перелік вимог щодо зберігання та користування бензопилкою варто ознайомитись із технічною документацією. Зазвичай вона має йти в комплектації з інструментом. Там детально розписані всі моменті, що можуть призвести до ламання бензопили.