Чим шкідливий для людини азбестовий шнур

27.04.2024 | Категория: Системы комфорта

Асбестова нитка, яка є основою для виробництва великої кількості термоізолюючих матеріалів, має дуже неоднозначну репутацію.

У свій час асбошнур та інші похідні з асбесту були незамінним елементом більшості будівельних конструкцій. Зокрема вони були виключно поширені в Сполучених штатах Америки. Взагалі асбестове полотно, яке здатне витримувати дуже високі температури, використовувалося вже давно. Існує легенда, що колись із такого матеріалу навіть робили «чарівні» скатертини, які можна було просто кинути у вогонь, щоб позбутися забруднень. Очевидно, щось така безглуздість якщо і мала місце бути, то точно не пізніше середньовіччя.

Однак зараз асбестовий шнур вважається матеріалом, дуже небезпечним для здоров’я. Ми розповімо про правду та забобони, пов’язані з асбестом. А купити асбошнур, виготовлений згідно зі стандартами ГОСТу, пропонує компанія «Укргума».

Міфи та правда про шкоду асбестового шнура по ГОСТ для здоров’я

Навколо асбесту та асбестового шнура зокрема існує безліч чуток. Наприклад, можна почути, що матеріали, виготовлені з використанням асбестової нитки, викликають онкологічні захворювання, бо є джерелом канцерогенних речовин. Насправді все це – не більше ніж білий шум у пресі, який фактично нічим не підтверджений.

Однак це не означає, що асбошнур – безпечний.

Мікроскопічні шматочки, схожі формою на голки, постійно відокремлюються від поверхні будь-якого асбестового виробу. Вони здатні проникати в дихальні шляхи і застрявати в слизових оболонках так само, як скалки. В результаті вони залишаються там назавжди. Саме тому працювати з асбестовими полотнами необхідно дуже акуратно.

Купити асбестову нитку (асбошнур) через компанію «Укргума»

Щоб зменшити ризики, бажано купити асбошнур у виробника. Наприклад, це можна зробити через компанію «Укргума». При цьому, асбестова нитка або шнур будуть виготовлені у відповідності зі стандартами ГОСТ. Що це означає? Сам матеріал буде відповідати заявленому температурному режиму. До того ж утворення небезпечного голкоподібного пилу буде мінімальним. Також ви можете бути впевнені, що матеріал зберігається на складі правильно, що дуже важливо для асбесту.

Тому асбестовий шнур краще придбати оптом і безпосередньо із заводу.