Домашня сонячна електростанція: переваги та встановка

30.06.2023 | Категория: Системы комфорта

Вироблення електричної енергії на теплових електростанціях завдає серйозної шкоди природі. Вже довгий час люди шукають альтернативного джерела енергії. Найкращою альтернативою, яка є на сьогоднішній день, є сонячні електростанції.

Можна замовити станцію на kbenergy.com.ua/ua/sonyachni-elektrostanciya-dlya-budinku, щоб оцінити переваги використання сонячної енергії для електропостачання будинку.

Переваги

Серед переваг встановлення домашньої сонячної електростанції можна виділити такі фактори:

 1. Головна перевага такого джерела енергії – це незалежність від енергомереж. Користувач, який має власну сонячну електростанцію, не побоюється раптових або планових відключень, постійного підвищення тарифів тощо.
 2. Використовувати сонячну енергію для отримання електрики набагато вигідніше.
 3. Наявність власної електростанції дозволяє придбати неелектрифіковану ділянку для будівництва будинку. Такі ділянки коштують набагато дешевше, тож покупка буде дуже вигідною.
 4. Фотоелектричну систему можна нарощувати поступово, додаючи до неї все нові батареї в міру можливості.
 5. Використання сонячної енергії для вироблення електрики є потужним стимулом витрачати електрику якомога раціональніше.
 6. Використання сонячної енергії як альтернативи мережевій електриці – вияв турботи про екологію.
 7. Фотоелектричні системи працюють безшумно та не вимагають обслуговування.
 8. Таке обладнання дуже довговічне і може безперебійно функціонувати десятки років.

Види

Електростанції, що працюють від енергії сонця, поділяються на такі різновиди:

 1. Мережеві сонячні електростанції коштують порівняно недорого і дуже прості в експлуатації. У них лише два основні елементи: сонячні панелі та інвертор. Електрика, отримана від сонячних батарей, використовується споживачами енергії у будинку. Такі системи функціонують лише за наявності опорної електромережі, що забезпечує функціонування інвертора.
 2. Автономні електростанції повністю незалежні від електромереж. У їх конструкції крім сонячних панелей та інвертора присутні АКБ та контролер.
 3. Гібридні електростанції – це унікальні системи, що поєднують переваги мережевих та автономних сонячних електростанцій. Завдяки наявності у складі цієї системи особливого гібридного інвертора, вдається «підмішати» в енергію, що отримується від мережі, енергію від сонячних панелей.