Гідроізоляційні мастики: різновиди, характеристики та використання

22.09.2024 | Категория: Стройматериалы

Проведення гідроізоляції потрібно якщо необхідно створювати герметичну захист від проникнення найдрібніших частинок рідини. Також шар повинен мати високу механічну міцність.

Щоб сформувати подібний тип захисту, найкраще підходять рідкі субстанції у вигляді мастик. Вони можуть використовуватися для конструкцій найскладнішої конфігурації, проникають в усі пори і щілини, повністю закриваючи ділянки від проникнення води. Пропонується замовити мастику на https://citadelbuddekor.com.ua/catalog/gidroizoljacijni-materiali/gidroizoljacijni-mastiki-i-strichki, вибравши потрібний варіант гідроізоляційного матеріалу.

Вид

Існує кілька видів мастик, розподіл яких йде по основній складовій:

  1. Бітумна є найбільш поширеною. Її основу становить бітум, куди додаються органічні розчинники. Є варіанти для холодного і гарячого нанесення. Це найбільш універсальні, дешеві види мастик.
  2. Поліакрилова складається на основі полімеру і води. Найкраще зчіпні властивості проявляються при роботі з бетонними, дерев’яними і цегляними поверхнями. Екологічно чиста гідроізолююча суміш.
  3. Бітумно-полімерна є сумішшю двох варіантів мастик. Бітум надає в’язкість і хорошу адгезію, полімери роблять її еластичною і міцною до зовнішнього впливу.
  4. Поліуретанова створюється на основі полімерів, має відмінну адгезію і високий опір до механічних і атмосферних впливів.
  5. Гумова, і її варіант гумово-Бітумна. Створюється на підставі гуми і полімерів, до складу додається до 50% бітуму. Добре підходить для захисту важливих конструкцій типу дахів, підвалів, фундаментів.
  6. Каучукова застосовується для герметизації стиків на покрівлі завдяки пружності, еластичності і міцності.

Застосування

Використання конкретного виду мастики залежить від типу матеріалу, які потрібно захистити від вологи, умов середовища, варіанти розташування поверхонь.

Якщо потрібно провести гідроізоляцію фундаменту будівлі, то вибирають бітумно-гумову або бітумно-полімерну. Якщо потрібно заощадити, то звертаються просто до бітумної мастики.

Холодні мастики застосовують для гідроізоляції скатної покрівлі. Для плоских дахів краще використовувати матеріали гарячого нанесення, щоб поліпшити розтікання і закладення найменших дефектів.

Для приміщень, що знаходяться під землею, потрібно міцна мастика з високим ступенем адгезії. Кращими варіантами в цьому випадку є гумово-бітумні субстанції. Якщо ведеться гідроізоляція бруса, колод і будь-яких дерев’яних конструкцій, то варто пам’ятати, що вони схильні до усадки, тут кращим вибором будуть найбільш еластичні мастики типу поліакрилової або бітумно-полімерної.