Особливості встановки пластикових вікон: переваги та правила

14.02.2025 | Категория: Двери и окна

Одним з найпопулярніших варіантів оснащення віконних отворів є встановлення в них пластикових склопакетів. За співвідношенням всіх параметрів такий варіант є оптимальним.

Для вибору конкретного виду виробів пропонується переглянути ціни на https://www.alias.zp.ua/uk/cina-na-vikna

Різновиди вікон

Палітра таких склопакетів дуже велика, вона має різноманітність за формою, кольором та іншими характеристиками. Виділяють кілька типів вікон за одним із показників:

  1. За типом стулок виділяють глухі, одне і двостулкові. У першому випадку йдеться про склопакет, який не відкривається для провітрювання. У одностулкової половина або менша частина розчиняється, причому стулка може мати вертикальне або горизонтальне розташування. Двостулкові мають дві стулки, що відкриваються.
  2. За типом відкривання можуть бути склопакети розстібними, розсувними. Перший варіант є стандартним, другий часто використовується на балконах, терасах та в місцях з обмеженим простором. Є більш екзотичні поворотні варіанти.
  3. За формою склопакети бувають прямокутними чи квадратними. Також можуть створюватись овальні, круглі, трикутні варіанти під конкретний тип отвору в стіні.
  4. За призначенням є вікна, що відокремлюють холодні простори від теплих, або розділяють два опалювані, або тільки холодні приміщення.
  5. Вирізняють рами по товщині склопакета, кількості камер між склом.

Останній варіант найважливіший, він розраховується виходячи з кліматичних особливостей місцевості та шумності ділянки.

Правила монтажу

Спочатку потрібно підібрати потрібний розмір і форму склопакета. Для цього вимірюють проріз по двох горизонтальних та двох вертикальних лініях, і по діагоналях. Далі дають допуск по вертикалі від 5 до 15 см, по горизонталі по 3-5 см з кожного боку. Різниця в показниках пояснюється тим, що потрібний простір для монтажу підвіконня.

Також потрібно вибрати тип монтажу: за допомогою просвердлювання отвору безпосередньо в рамі, та кріплення анкерів у стіну через неї, або застосування заставних, які закріплені на склопакеті під час його виготовлення на заводі. У першому випадку при кріпленні знімаються всі шибки, у другому тільки стулка.

Після встановлення рами в отворі її вирівнюють по геометричних площинах, кріплять до стіни і проміжки закладають ущільнювальними шнурами і запінюють. Після висихання піни її залишки обрізають, шви утеплюють і закривають декоративними накладками.