Щепорізи та інше обладнання для вашого саду
Щороку настає час, коли сади, невеликі городи та ділянки необхідно упорядкувати перед зимою. Як тільки літо залишає нас і стає холоднішим, рослини починають скидати листя.
Багато дерев і чагарників також потребують обрізання або видалення гілок, щоб у наступні роки вони могли рости ще красивіше. В результаті такої діяльності утворюється багато органічних відходів, яких іноді важко позбутися. Однак є одне обладнання, яке допоможе використати такі відходи — подрібнювач деревини.
Для чого використовуються щепорізи?
Подрібнювачі деревини, також відомі як щепорізи, — це обладнання, яке використовується для подрібнення гілок, листя, пагонів деревини та інших органічних матеріалів на дрібні шматочки. Отримані щіпки можна використати кількома способами. Насамперед це відмінний матеріал для мульчування рослин. Це недорогий спосіб захисту рослин на зиму, підтримання постійної температури ґрунту, запобігання росту бур’янів та надмірної втрати води. Тріску можна також використовувати для компосту або як паливо.
Подрібнювачі гілок
Конструкція та експлуатація дробарок деревини не дуже складна. Кожен подрібнювач має:
- завантажувальний бункер, барабан, що подрібнює;
- бункер викиду;
- привід;
- транспортні колеса.
Гілки та інші органічні відходи подаються через завантажувальний бункер. Потім матеріал подрібнюється ножами. Після фрезерування стружка викидається через вирву викиду, яка розташована трохи вище. Тачки, самоскид чи мішки можуть бути поміщені під жолоб для викиду зрізаних гілок. Це дозволяє підтримувати порядок у саду.
Який подрібнювач гілок вибрати?
Ефективна робота подрібнювача залежить від двох вузлів — приводного та ріжучого. Найважливішим компонентом цього типу є ріжуча головка — найбільш поширеними є лезо або барабанна головка. Найбільш популярні моделі для побутового використання оснащені різальними ножами, що дозволяють розрізати відходи діаметром до 150 мм. Такої продуктивності достатньо для садів та невеликих городів. На ринку також представлені подрібнювачі деревини із барабанною насадкою. Однак таке рішення використовується для обробки дуже великої кількості матеріалу. Такі подрібнювачі підходять для компаній з догляду за ландшафтом або великих ферм.
У залежності від типу приводу відрізняють:
- Дизельні подрібнювачі деревини — підходять для будь-яких ситуацій та місць. Вони особливо підходять для великих земельних ділянок, де найближче джерело електроенергії на великій відстані. Подрібнювачі з двигуном внутрішнього згоряння мають більшу потужність, що дозволяє подрібнювати товстіший матеріал.
- Електричні подрібнювачі деревини — добре працюють у садах та на невеликих ділянках. Такі подрібнювачі є екологічно безпечними, оскільки не виділяють вихлопних газів. Вони легко справляються з дерев’яними пагонами, залишками після обрізки дерев та чагарників. Безшумна робота дозволяє використовувати його в денний час, тому ніхто з сусідів не повинен скаржитися на порушення тиші в районі.
Вибір подрібнювача деревини з погляду типу двигуна має визначатися виключно нашими потребами. Для невеликих ділянок, де розетка з відповідною напругою знаходиться в межах досяжності, краще вибрати електричний подрібнювач. З іншого боку, якщо ділянка велика і необхідно переміщувати подрібнювач у різні місця, то найкращим варіантом буде бензиновий подрібнювач.