Тягові акумулятори: переваги, різновиди та використання

01.03.2024 | Категория: Инструмент

Для забезпечення живлення електричних систем транспортних засобів та рухомих робочих механізмів використовуються тягові акумулятори.

Ці батареї мають безліч відмінностей від тих, що встановлюються в машини для запуску двигуна внутрішнього згоряння. Пропонується придбати тягові акумулятори 12 вольт від відомих виробників.

Концепція

Сама назва тягові говорить про призначення цих видів батарей. Вони повинні видавати постійну енергію, яка створює зусилля для руху засобів та механізмів. Акумулятори покликані передавати енергію певної потужності весь термін роботи двигунів до повного розряду. Після цього вони вимагають зарядки і знову можуть забезпечити силову установку електрикою.

Такі пристрої ще звуться батарей глибокого розряду. Вони можуть забезпечити безліч циклів повного вичерпання ємності та її поповнення без зниження технічних характеристик.

Тягові акумулятори можуть створювати різну напругу, потрібно враховувати цей параметр під час вибору конкретної батареї. Показник може становити 12, 24, 49, 48, 80 і більше вольт, ємність від 70 до 1200 Ампер/год.

За своєю будовою вони можуть мати свинцеві пластини та кислотний електроліт. Також є батареї, де замість рідини використовують скловолокно, просочене кислотою, або гель. Найбільш поширені лужні нікель-кадмієві або нікель-металогідридні акумулятори.

Використання

Тягові акумулятори можуть застосовуватись у різних сферах економіки. Серед основних виділяють:

  1. Батареями такого типу оснащуються електромобілі масового виробництва.
  2. Пристрої даного типу ставляться на електровелосипеди, електросамокати, скутери та інші види транспортних засобів.
  3. Тягові акумулятори стоять на електрокарах, що застосовуються для внутрішньоцехових та внутрішньозаводських перевезень вантажів.
  4. Пристрої ставляться на козлові та інші типи кранів, які працюють у цехах та виробничих майданчиках.
  5. Батареями оснащуються електровози, що працюють у шахтах та копальнях.
  6. Навантажувачі з електродвигунами оснащуються тяговими акумуляторами.
  7. Батареями оснащується стаціонарне та пересувне підйомне обладнання, яке використовує електромотор як силову установку.

Також акумулятори такого типу використовуються для накопичення енергії виробленого вітровими та сонячними електростанціями. Батареї можуть застосовуватись як джерело резервного живлення для будь-яких електричних мереж.