Особливості вибору штукатурки для фасадів та різновиди

28.10.2024 | Категория: Кровля и фасад

Штукатурка для фасадів – це один з популярних способів оздоблення зовнішніх стін будівель. Матеріал надає поверхням естетичний вигляд, виконує функції захисту та теплоізоляції.

Якісна фасадна штукатурка дозволить кардинально змінити вигляд споруди в кращу сторону. Роздивимося всі її головні особливості більш детально.

В чому складаються переваги фасадної штукатурки?

Сильних сторін у такого матеріалу чимало. Серед основних моментів:

  1. Захист від атмосферних впливів. Така штукатурка створить захисний шар, який буде оберігати стіни від вологи, вітрів, ультрафіолетових променів. Матеріали не будуть руйнуватися, тому термін служби споруди збільшиться.
  2. Теплоізоляція. Різноманітні види фасадної штукатурки мають гарні теплоізоляційні властивості. Вам вдасться заощадити на кондиціонуванні, а також опаленні. В особливості це важливо в регіонах, де клімат постійно змінюється.
  3. Презентабельний вигляд. Штукатурка може бути виконана в різноманітних текстурах та кольорах. Вам вдасться реалізувати різні дизайнерські рішення. Будівля вийде індивідуальною та дуже стильною.
  4. Довговічність. Якісний матеріал буде слугувати вами кілька десятків років поспіль. Вона не втратить свої властивості та презентабельний вигляд. Поверхні не деформуються від механічних впливів, а також різної хімії.

До того ж, фасадну штукатурку буде легко очистити від забруднень. Якщо в цьому виникне необхідність, ви перефарбуєте або ж підправите поверхні без значних витрат.

Нанесення фасадної штукатурки

Процес нанесення такого матеріалу складається з кількох етапів. Серед їх характеристик:

  1. Очистіть поверхні від старих покриттів, бруду та пилу. На разі необхідності потрібно зашпаклювати різноманітні тріщини.
  2. Щоб штукатурка краще зчепилася з поверхнею, варто скористатися ґрунтовкою. До того ж, це дозволить зменшити поглинання вологи.
  3. Процес приготування розчину залежить від типу штукатурки (силікатна, мінеральна, акрилова). Дотримуйтесь пропорцій, коли будете змішувати компоненти.
  4. Готовий розчин наносять шпателем або ж спеціальним пістолетом. Перший шар повинен бути рівномірним, мати товщину до п’ятнадцяти міліметрів.
  5. Коли основний шар буде нанесений, вирівняйте його. Після цього створіть потрібну текстуру поверхні за допомогою губки або гребінки.
  6. Штукатурка буде висихати добу або дві доби. Коли цей час мине, наносіть фарбу або фінішний шар.

Якщо переймаєтеся, що зробите щось не те, зверніться до спеціалістів. Вони якісно та швидко впораються з відповідним завданням!