Що потрібно знати про молоток покрівельний та його використання
Покрівельні роботи потребують ретельного припасування матеріалу, можливості дій з металевим кріпленням та різним покриттям.
Ручні інструменти для подібних процесів повинні мати високу міцність, дбайливий вплив на всі предмети. Одним із найважливіших пристроїв в арсеналі працівника є молоток покрівельний.
Концепція
Даний тип молотка схожий на звичайний інструмент за формою, але має ряд істотних відмінностей:
- Попереду ручний інструмент має квадратний бойок, проте його поверхня не плоска, але ребриста, щоб вона не зісковзувала з кріплення під час роботи.
- Зверху бойка є пропив із сильним неодимовим магнітом. Туди вставляються цвяхи, які потрібно забивати. Це звільняє другу руку майстра, що робить роботу більш точною і одночасно безпечною, не потрібно утримувати металовироб, він потрапить у потрібне місце. Такий варіант дозволяє проводити дії на даху в будь-якому просторовому положенні, не побоюючись втрати цвяха.
- Ззаду є гвоздодер з характерною виїмкою у хвостовику.
- Один із кінців гвоздодера має подовження у вигляді шипа. Воно призначене для пророблення отвору в покрівельних матеріалах, щоб потім вводити туди кріплення.
Також сучасний покрівельний молоток має ергономічну гумову ручку, щоб було зручно утримувати інструмент у руках, він не ковзав, не випадав при фізичних діях.
Призначення інструменту
Серед способів застосування молотка покрівельника варто виділити такі можливості:
- Пробивання отворів у твердому та м’якому матеріалі. Шип справляється з жерстю, сталевими панелями, він також здатний працювати з гнучкою черепицею, профнастилом та іншими покрівельними покриттями. Молотком можна працювати по листах, що мають полімерне покриття, тільки потрібно дотримуватися особливої обережності та ретельності.
- Забивання цвяхів у сам покрівельний матеріал, або при встановленні обрешітки та контробрешітки, створенні паро- та гідроізоляції. Це стосується кріплення з гладким і йоржовим стрижнем, що мають поперечні насічки.
- Загинання, вирівнювання, створення фальців, закріплення листових металевих матеріалів.
Загалом ручний інструмент такого типу є універсальним, здатним виконувати кілька різних процедур, при цьому щадно діяти на будь-який покрівельний матеріал. Він є основним у наборі покрівельника, на нього припадає значна частина всіх робіт.