Акумулятор для автомобіля: критерії та поради щодо вибору

15.02.2023 | Категория: Полезные статьи

Автомобільні акумулятори можуть відрізнятися за характеристиками і параметрами. Якщо його неправильно вибрати, то автомобіль не зможе повноцінно працювати.

Щоб вибрати відповідний акумулятор, необхідно знати кілька правил.

Критерії вибору

Перед тим, як купити акумулятори Львів, необхідно розуміти що конкретно потрібно. Для цього:

  1. Визначитися з ємністю акумулятора. Це самий основний параметр вибір і для кожної марки авто він різний. Ємністю батареї називають кількість енергії, яку він може увібрати в себе під час заряду і зберігати його. Вимірюється він в Ач ампер-годину. Максимальну ємність вказують на корпусі агрегату. Багато хто вважає, що чим більше купити ємність, тим краще, але це не так. Якщо брати апарати більше, ніж потрібно для певного авто, то це буде марною тратою грошей.
  2. Розміри і типи підключення. В основному акумулятори випускають з однаковими роз’ємами і типами підключення, але є і відмінності. Наприклад, японські виробники роблять акумулятори вище, а в деяких моделях плюс і мінус можуть розташовуватися по різні боки.
  3. Стартовий струм ще один параметр, який характеризує акумулятор. Це величина, яку акумулятор передає стартеру, при якому той може починати крутити не прогрітий двигун. Даний показник важливий для холодного клімату. Стандартні моделі розраховані для експлуатації при 27 градусів на вулиці, якщо температура падає нижче нуля, то акумулятор втрачає 60% своєї потужності і двигун просто не заводиться. Тому, в зимовий період варто вибирати акумулятори з високим стартовим струмом.
  4. Вартість. Акумулятори ділять на три класи: економ, середній і преміум. Преміальні моделі мають високі показники стартового струму, більш тривалий термін служби і гарантійний термін.

В акумуляторах є ще поняття струму холодного і гарячого старту. Струм холодного запуску-це число ампер, які виробляє батарея за 30 сек. при температурі зовнішнього повітря нижче 18 градусів. Струмом гарячого запуску називається кількість ампер, які виробляє акумулятор в спекотні місяці, коли двигун може перегрітися.

Деякі акумулятори можна ремонтувати, інші можна частково відновлювати, а інші не ремонтуються взагалі. На ринку зустрічаються багато виробів, тому важливо звертати увагу на матеріал виконання, наявність захисних ковпачків на клемах, маркування про виробника, дата випуску і наявність техпаспорта.