Дивани з ППу чи пружинним блоком: поради щодо вибору

20.03.2023 | Категория: Полезные статьи

В якості наповнювача дивана в наш час використовуються пружинні блоки та сучасні матеріали, такі як латекс, синтепон, холлофайбер та пінополіуретан (ППУ). Який із них вибрати? — питання, яке постає перед кожним покупцем при покупці дивану.

Це питання особливо актуальне, якщо диван передбачається використовувати для сну. І якщо ви маєте труднощі з вибором дивану для сну, то фахівці магазину Kram-UA з радістю допоможуть вам. Магазин пропонує широкий асортимент диванів різних типів, включаючи дивани-ліжка для сну. Ви можете придбати готовий диван або замовити індивідуальне виконання.

Проведемо порівняння двох варіантів наповнювачів: пружинний та безпружинний. Як критерії для порівняння візьмемо зручність, довговічність та ціну.

Зручність диванів з пружинами та без

Це, мабуть, найбільш пріоритетний критерій для м’яких меблів. Дуже важливо, щоб під час відпочинку тілу було максимально комфортно, щоб відпочинок не перетворився на постійний пошук зручнішої пози, а підйом не супроводжувався скаргами на болі в кістках і м’язах і поганий настрій, особливо, якщо диван використовується, як спальне місце.

Пружинна «начинка» дивана може бути двох видів: із незалежними та залежними (Боннель) пружинними блоками. При використанні залежних пружин навантаження на поверхню дивана розподіляється нерівномірно за рахунок того, що всі пружини пов’язані один з одним і вплив на одну викликає ланцюгову реакцію. Місце розташування найважчої частини тіла – тазу – провисає. При цьому хребет займає неприродне собі становище. Повноцінно відпочити у такому становищі складно.

Незалежні пружини у дивані не залежать одна від одної. Кожна з них відокремлена від інших і навіть упакована в окремий мішечок. Тому навантаження розподіляється на кожен блок окремо. Хребет займає природне, найоптимальніше для себе становище. Відпочинок на такому дивані дуже комфортний. А стан людини після нього – бадьорий та енергійний.

Безпружинні варіанти на прикладі найпопулярнішого пінополіуретану. Цей матеріал добре зберігає форму. Він відрізняється гарною пружністю і має прекрасні ортопедичні властивості, ідеально підлаштовуючись під контури тіла людини. Людина на дивані з такою «начинкою» чудово розслабиться та відпочине. Крім того, матеріал гіпоалергенний, екологічний та легко відновлює початкову форму.

Висновок: незалежні пружинні блоки та безпружинний наповнювач рівні за першим критерієм порівняння – зручністю, хоча кожна людина має свої пріоритети.

Довговічність різних диванів

При використанні якісного пінополіуретану диван прослужить дуже довго, зрозуміло, якщо регулярно не стрибати на ньому (тоді він втратить свою пружність). До того ж, ППУ не притягує та не накопичує пил, чудово вентилюється та абсолютно безпечний.

Пружинні блоки також довговічні. Але за надто інтенсивного використання пружини мають більше шансів зламатися або просісти, ніж ППУ. Пружини, особливо з неякісного металу, можуть почати скрипіти і виглядати, зіпсувавши обшивку. Але найчастіше таке відбувається з дуже дешевими меблями, де використана недостатня кількість проміжних шарів або їх матеріали неякісні.

Висновок: за критерієм «довговічність» порівняння дає приблизно рівний результат.

Ціна пружинних диванів та з ППУ

Ціна і пружинних, і безпружинних наповнювачів залежить від якості. Є дуже якісний ППУ з тривалим терміном служби та високим ступенем комфортності. На нього ціна, звичайно, вища, ніж на матеріал низької якості, на якому незабаром утворюються ями.

Розрізняються за якістю і пружинні блоки. Залежні пружини Боннель – найдешевший наповнювач, але й зручність такого дивана не найкраща. Подумайте, чи варто економити на якості. Та й чи це буде економією, а не безглуздими витратами?

Висновок: Технологія виробництва пінополіуретану дешевша і простіша, ніж технологія виготовлення пружин. Тому пружинні дивани, особливо з незалежними пружинами, зазвичай дещо дорожчі.

Незалежно від того, на якому типі дивана ви зупинитеся, врахуйте, що якісні дивани, як пружинні, так і безпружинні, дорожчі, ніж вироби низької якості. Чи варто заощаджувати або віддати перевагу кращій якості та комфорту, вирішувати вам.