Рідкі шпалери в інтер’єрі: переваги та правила застосування

10.02.2024 | Категория: Полезные статьи

Оздоблення інтер’єрів передбачає використання безлічі матеріалів та технологій в залежності від типу приміщень, їх призначення, розмірів та інших факторів.

Для обробки стінок часто використовуються рідкі шпалери. Цей варіант універсальний, підходить для більшості приміщень. Варто подивитися рідкі шпалери дизайн на https://www.domdom.com.ua/ua/photo/, і вибрати найбільш сподобалися.

Переваги

Даний тип обробки поєднує в собі особливості штукатурки, звичайних шпалер та покриття поверхонь фарбою. Матеріал має у своєму складі мінеральну крихту, барвники, тканинні волокна, клей та інші речовини. В результаті оздоблення наноситься відразу, не вимагає використання додатково складів, що клеять, або створення текстурної поверхні. Залежно від типу рідких шпалер вони відразу набудуть кінцевого вигляду за відтінком, візерунком і фактурою.

Іншими словами, наносити рідкі шпалери можна простіше та швидше, ніж стандартні варіанти. При цьому варто врахувати, що вироби можуть мати бавовняну, шовковисту, целюлозну основу та імітувати тканину, папір, цемент або інший оздоблювальний матеріал. Різноманітність рідких шпалер велике, можна підібрати їх під будь-який стиль кімнати.

Поверхня може бути гладкою глянсовою або матовою фактурною, де свою роль зіграє мінеральна крихта.

Процес нанесення нагадує фарбування або оштукатурювання, доступний практично будь-якій людині, яка має навички роботи з ручними інструментами. Рідкі шпалери міцні, довговічні, витрати на придбання будуть компенсовані тривалим терміном служби.

Вибір

При виборі конкретного варіанта рідких шпалер враховують такі фактори:

  1. В якій кімнаті будуть використовуватися оздоблювальні матеріали і на яку поверхню наноситися. Має значення пористість стін, температура у приміщенні, вологість.
  2. Тип нанесення. Є вже готові варіанти з текстурою та відтінком, і білі види, де можна створити основу, надати фактурності поверхні, потім буде потрібно фарбування стін.
  3. Основа шпалер вибирається в залежності від стилю оформлення кімнати.
  4. При виборі варто враховувати, які зовнішні фактори будуть діяти на шпалери, особливо це стосується обробки кухонь і ванних кімнат. Важливим параметром для сонячних приміщень буде вплив ультрафіолету, варто підбирати стійку оздоблення до УФ-променів.

Купуючи рідкі шпалери, варто керуватися власним смаком і бажаннями, важливо, щоб оздоблення стін тішило око, відповідало запитам людей.