Рисова, гречана та бобова: різновиди та особливості локшини

18.01.2024 | Категория: Полезные статьи

Темп сучасного життя занадто високий. Саме тому продукти швидкого приготування дуже популярні. Однією з таких страв є локшина.

Її вживають дорослі та діти. Вона потрібна для приготування супів і смачних гарнірів, є інгредієнтом різноманітних салатів і закусок. З продукту виходить навіть непогана випічка.

Історична довідка

Після Другої світової війни Японія переживала чи не найважчі часи у своїй історії. Країна перебувала в руїнах. Значна частина японців голодувала, а відбудова економіки йшла повільно. Саме у цей час почали з’являтися підприємства, діяльність яких привела до економічного буму.
Момофоку Андо, підприємець-початківець, спробував побудувати свій бізнес на виробництві харчової солі. Його справи йшли кепсько, тому він вирішив змінити профіль. Американські постачання в рамках гуманітарної допомоги включали хліб, хоча цей продукт у Японії не був популярним, на відміну від рисової локшини. Саме на неї і звернув увагу Андо.
Підприємець віднайшов рецепт, яким користувалися ще в епоху династії Цин. Він передбачав попереднє обсмаження, що сприяло збільшенню терміну зберігання. Приготування страви було дуже простим — продукт заливався окропом.
У 1971 році в продажу з’явилася продукція в полістироловій обгортці (Cup Noodles від компанії Nissin Food Products), яка й досі дуже популярна, хоча і випускається під іншими назвами.

Різновиди локшини

Продукт має азійське походження і входить до складу безлічі місцевих страв, є популярним в усьому світі. Люблять його й українці: рисова, бобова, гречана, пшенична локшина в інтернет-магазині МАУДАУ представлена продуктами з Японії, Китаю, Туреччини, Італії і вітчизняними брендами.
Пшенична локшина — №1 в Україні. Якщо вона виготовлена з твердих сортів пшениці, то страви з неї виходять ситними і багатими на вітаміни групи В. Такий продукт швидкого приготування є доречним в супах, салатах, як гарнір до м’яса, риби.
Яєчна локшина є різновидом пшеничної і готується з додаванням яєчного порошку. Рисова — характеризується складом, який не містить холестерину. До того ж вона добре засвоюється організмом. Певні сорти (наприклад, фунчоза) не містять глютену й рекомендуються для вживання людьми, схильними до алергії.
Популярна в Україні й гречана локшина, до складу якої входять ті ж амінокислоти, вуглеводи, що й до самої крупи. У ній повністю відсутня клейковина. Страви з продукту рекомендовані людям з ураженням судин.
Бобова локшина є чемпіоном серед аналогів за кількістю білків у складі. У ній є вуглеводи, клітковина, мінеральні речовини та вітаміни.
Нарешті, відзначимо кукурудзяний продукт швидкого приготування. У ньому також нема глютену і він легко засвоюється. А в цілому в категорії макаронних виробів маркету важливих штук MAUDAU локшина в усіх її різновидах за популярністю поступається тільки спагеті. І не факт, що це триватиме довго.