Робочі костюми для будівництва: різновиди та призначення

08.05.2023 | Категория: Полезные статьи

Спецодяг при будівництві – є невід’ємною частиною для забезпечення якісного виконання робіт. Захисний одяг виконую дуже важливу функцію для захисту працівника від впливу зовнішніх факторів, а також комфорту при виконанні своїй робочих зобов’язань.

Важливо звернути пильну увагу на вибір відповідного робочого екіпірування для виконання різноманітних поставлених завдань. Одним з основним видом захисного одягу є робочі костюми. Вони можуть бути як літніми, так и зимовими, як захищати від дощу, так і бути помітним у нічний час.

Перш ніж вибрати з представленого величезного асортименту та купити робочі костюми за доступними цінами, рекомендується вивчити детальніші пропозиції на ринку. На сьогоднішній день можна віділити кілька видів основних робочих костюмів.

Основні різновиди такої уніформи

1.Літні робочі костюми

Це костюми для виконання загальних будівельних робіт можуть бути виконані у комплектації: робоча куртка і напівкомбінезон, або робоча куртка та штани. Сама назва таких захисних костюмів вже говорить сама за себе – вони підходять для роботи в літній період року.

Як правило, такий спецодяг виготовляється з легкої тканини, щоб зручно и комфортно було працівати в теплу пору року. Але ж все одно, костюми обов’язково повинні забезпечувати захист від механічних пошкоджень внаслідок виконання будівельних робіт. Цей одяг зазвичай має безліч кишень та виконан з міцної, зносостійкої сертифікованої тканини. Додаткого для ідентифікації співробітників можливо ще нанесення логотипу компанії на вироби.

2.Зимові робочі костюми

Це костюми, які також, як і літні виконуються у аналогічних комплектаціях: куртка робоча з напівкомбінезоном, або куртка з брюками.

Затосовуються ці утепленні костюми у холодну пору року, або при виконанні робіт в холодних приміщеннях.

При пошитті такого одягу завжди застосовують утеплювач. Це може бути:

  • ватин;
  • синтепон;
  • холофайбер.

а)найдорожчий утеплювач – це холофайбер. Цей наповнювач добре зберігає тепло, при цьому не обтяжує виріб та довго зберігає свою форму.

б)найдещевший утеплювач – ватин. В останній час все рідше застосовується при виготовленні спецодягу за рахунок того, що він важче синтепону та холофайберу та ще й довше сохне через натуральні матеріли, з яких він зроблений

в)самий сучасний та найпопулярніший зараз утеплювач – це синтепон. Він легший за вагою, більш обїемний, швидко відновлює форму, не вбирає вологу.

3.Сигнальні робочі костюми — це можуть бути як літні, так и зимові костюми, які виконані, як правило, з яскравих тканих, жовтих, помаранчевих, та т.п., та обов’язкого мали світлоповертаючі нашивки, завдяки яким співробітника видно здалеку в темну пору доби.

4.Костюми для захисту від вологи — вони забезпечують захист від погодних умов та виготовляються з різних волостійких матеріалів (ПВХ чи поліестер).

Одним із головних принципів використання робочих костюмів є забезпечення безпеки та комфорту робітників у ході виконання будівельних робіт.

Поради та рекомендації

Рекомендується вибрати робочий костюм, який ідеально підходитиме для конкретних потреб у будівництві, забезпечуючи при цьому максимальну безпеку робітника та комфорт у роботі:

  1. Переконатися, що костюм добре підходить за розміром та забезпечує свободу руху для комфортної роботи.
  2. Вибрати модель, що відповідає умовам будівництва.
  3. Віддавати перевагу костюмам, які легко чистяться і можуть бути надалі перероблені.
  4. При купівлі захисних костюмів важливо переконатись, що вони відповідають стандарту безпеки.
  5. Звернути увагу, що костюми виготовлені з якісних матеріалів, які будуть довговічними.

Весь перелік вищевказаних робочих костюмів ві можете придбати у компанії ЛЕМАР ЛТД.