Як правильно проводять хімчистку меблів
М’які меблі теж потрібно чистити. На перший погляд, вона виглядає абсолютно нешкідливо, але всередині зріють небезпечні мікроорганізми.
Якщо довго не чистити диван чи крісло, вони стають небезпечними. Виникають алергії, або навіть шкірні хвороби.
Щоб позбутися напасті, необхідна хімчистка м’яких меблів. І робити її треба за правилами.
Правила
Перше, що слід запам’ятати: різні матеріали чистять різними речовинами. Щоб підібрати засіб, потрібно достеменно знати склад оббивки. Є делікатні тканини, які не терплять агресивної хімії, а є зносостійкі, які переносять практично все.
Під час хімчистки користуються лише професійними засобами. Вони бувають сухої (сорбенти) та напівсухої (рясна піна) форми. Рідини використовувати не можна. Просушити м’які меблі важко, і волога в волокнах призведе до гниття та плісняви. Диван не стане чистішим, навпаки.
Перед власне хімічним чищенням меблі потрібно ретельно пропилососити. Щоб прибрати з улюбленого крісла максимум пилу та бруду, використовують лише професійні пилососи. Стандартні побутові не підходять: недостатньо потужні.
Покриту хімією м’які меблі залишають на якийсь час, щоб сорбенти або піна витягли весь бруд із волокон. Потім діючу речовину збирають за допомогою пилососу. Якщо використовувалася піна, меблі потрібно ретельно просушити, але краще це робити природним чином, без вентиляторів та обігрівачів.
Поради
За хімчисткою завжди звертайтеся до професійних фірм. Не довіряйте приватникам і, тим більше, не намагайтеся зробити все самому. Тонкостей у цій справі багато; найменше відхилення від процедури — і меблі будуть чистими лише зовні.
Якщо в будинку живуть люди, схильні до алергії, варто вибирати щадні засоби.
Точно не знаєте, чим обтягнутий пуф у передпокої? Фахівець не всі матеріали зможе визначити на око. Якщо впевненості немає, варто спробувати хімічний засіб на невеликій та малопомітній ділянці меблів. Реакція негативна, тканина почала вицвітати чи зовсім кришитися? Цей склад не підходить.
Важливо, щоб хімія повністю залишала волокна. Якщо від меблів виходить різкий запах, вони не повністю очищені, і кошти частково залишилися всередині. Вони досить токсичні і, випаровуючись, можуть спровокувати напади алергії або астми. Краще ретельно очищати диван.
Щоб робити хімчистку рідше, потрібна профілактика. Щомісяця пилососте м’які меблі. Якщо на неї падають крихти, заберіть відразу. Від пролитих рідин теж потрібно позбавлятися швидко. Тоді професійне чищення буде потрібне не так часто.