Аварійне та сезонне очищення зливових каналізаційних стоків

12.08.2023 | Категория: Сантехника

Створення зливової каналізації є обов’язковим при обладнанні будь-якої території житлового чи промислового призначення.

Системи створюються за певними правилами, враховуючи максимум можливих опадів, повинні утримуватись у порядку для повноцінного функціонування. Можна дізнатися подробиці за посиланням для розуміння всіх деталей процесу.

Особливості влаштування та експлуатації зливової каналізації

Система планується та споруджується за принципом річкової мережі, коли річка, а в даному випадку магістраль, збирає поверхневі стоки з певної території, і переміщає їх природним ухилом у бік основного басейну.

Дотримання нахилу дозволяє регулювати обсяг та швидкість відходу води з площі. Також враховується можливий обсяг рідини, що випадає у вигляді зливових дощів або одержуваної після танення снігу та льоду.

Для збору забруднень, що потрапляють у стоки, протягом усього каналізації облаштовуються спеціальні приймачі в занижених місцях магістралі, і відстійники, де збирається бруд, каміння, гілки. Ці ділянки необхідно регулярно чистити, інакше система швидко заб’ється.

Процес засмічення походить від накопичення сміття та бруду всередині системи, що виливається у повені на поверхні. Вода перестає йти через наявність перешкод. Планових нормативів за періодичністю очищення немає. Вся відповідальність покладається на організації, установи чи підприємства. Вона може розподілятися за двома варіантами:

  1. На власника ділянки території, якою прокладено зливову каналізацію.
  2. На організацію, що використовує систему зливу своїх відходів.

Ці суб’єкти повинні замовляти послуги прочищення у відповідних компаній, які мають штат фахівців та обладнання для проведення подібних робіт.

Використання техніки

Професіонали у своїй роботі застосовують обладнання, здатне швидко виконати всі види дій, усунути різноманітні засмічення. Для цього використовується:

  1. Автономний асенізатор, здатний викачати мулисті субстанції, прибрати пісок і дрібне каміння з відстійників.
  2. Влаштування високого тиску води, що створює потужний потік рідини з тиском до 100 атмосфер, здатне зруйнувати щільні відкладення.

Для діагностики стану магістралей та колодязів застосовується дистанційні відеозонди. Послуги компанії можна замовити через веб-сайт або за допомогою дзвінка. Є можливість аварійного виїзду спеціалістів за 10 хвилин після отримання заявки.