Клінкерна цегла: різновиди, виготовлення та застосування
Цегла використовується в будівництві кілька сотень років і славиться як довговічний і міцний матеріал. З нього будують будинки, виконують декоративну обробку і будують вогнетривкі печі.
Як виготовляють і з чого?
Для виробництва клінкерної цегли використовують тільки худу глину з підвищеним вмістом оксиду алюмінію. Щоб отримати такі характеристики, глину можуть змішувати з каоліном. Далі отриману масу піддають сушінні і випалу при більш високих температурах, ніж класичний цегла. Подивитися і купити клінкерну цеглу можна в спеціалізованих магазинах будівельних матеріалів.
Виробництво цегли можливо по двох технологіях: екструзія і пресування. У першому випадку формується єдина прямокутна форма, яка потім нарізається на окремі цеглини і відправляються в піч. Пресування має на увазі використання форм і преса. Високу міцність цегли гарантує метод випалу на температурах понад 1000 градусів. Якщо розбирати з хімічної точки зору, то при таких високих градусах в суміші настає стадія склофази. Отримана плівка обволікає весь цегла і в результаті підвищуються його характеристики, з’являється гарний зовнішній вигляд і характерний дзвінкий стукіт при постукуванні.
Характеристики та переваги
Така цегла має підвищену міцність і малим водопоглинанням. Тому такий виріб відмінно підійде для фасадних робіт і експлуатації на відкритому повітрі. Сама технологія виробництва досить трудомістка і витратна, тому і вартість готового продукту значно вище, ніж звичайний облицювальний і рядовий цегла. Хоча його гідності перекривають його недоліки в кілька разів.
Для роботи з клінкерною цеглою будуть потрібні і досвідчені будівельники. Для його кладки звичайний розчин кладки не підійде, тут потрібна спеціальна суміш. Тому, в роботі з клінкерною цеглою необхідні певні знання і досвід. Будівельник новачок навряд чи зможе швидко і якісно виконати його кладку, а самі ледачі будівельники і зовсім не хочуть з ним працювати.
Цеглини в основному застосовують для облицювання фасаду, тому їх випускають декількох типорозмірів. Ще вони знайшли застосування в ландшафтному дизайні, в створенні тротуарів і садових доріжок, для облицювання сходів і веранд. Існує спеціальний підвид-водостійкий клінкерна цегла. Його використовують поблизу басейнів, ставків та інших місцях з підвищеним рівнем вологості. Колір цегли може відрізнятися, в залежності від мінералогічного вмісту глини.