Розумне освітлення в квартиру: переваги та вибір

04.05.2023 | Категория: Стройматериалы

Системи розумного будинку дозволяють керувати різними функціями предметів домашнього вжитку. Цей варіант організації дозволяє полегшити побут, спростити дії людини, економити електроенергію і має безліч інших позитивних якостей.

Для створення системи освітлення основою буде розумна лампочка.

Особливості системи

Існує кілька різновидів систем розумного освітлення для встановлення у квартиру:

  1. Звичайні лампочки оснащені системою Wi-fi і вкручуються в стандартний патрон. Вона керується через спеціальну програму виробника, встановлену на смартфоні або комп’ютері, сигнал для регулювання віддається через інтернет.
  2. Лампи модифікації ZigBee, що підключаються через шлюз. Для керування ними використовується хаб, який підключає безліч пристроїв.
  3. Розумні світильники, де пристрій керування інтегрований не в лампу, а безпосередньо в прилад.
  4. Вони можуть використовувати зазначені протоколи передачі даних, як і розумні лампи.
  5. Розумні розетки використовуються для керування окремими приладами, що підключаються до них.
  6. Розумні вимикачі діють аналогічно розумним розеткам.
  7. Розумні реле встановлюються відразу на всю лінію і можуть керувати всіма приладами, підключеними до цієї магістралі.

Найбільш прості варіанти – це розумні лами, які керуються через Wi-fi. Вони використовують налаштовану домашню мережу і не вимагають додаткових приладів керування. Однак їм необхідне постійне підключення до інтернету, що може спричинити підвищену витрату енергії. Для інших варіантів системи розумного освітлення знадобиться встановлення додаткових пристроїв і налагодження роботи елементів.

Переваги

Кожен варіант подібного висвітлення має на меті зручність організації, управління і в кінцевому рахунку, полегшення життя та діяльності людини. Ще одним наслідком розумного освітлення є економія електроенергії, коли неможливо забути вимкнути світло, або можливість регулювання світлового потоку в залежності від ступеня його використання.

Така організація освітлення дозволяє створювати основні та додаткові схеми, роблячи інтер’єр різноманітнішим, зручнішим для використання, коли не потрібно постійно підходити до приладів або вимикачів, щоб регулювати світловий потік у різних місцях приміщення.

Регулювати світло можна за допомогою смартфона, комп’ютера або голосовими командами через хаб управління.