Прокладання електричних кабельних мереж: правила та рекомендації
До прокладення електричних кабельних мереж потрібно віднестися відповідально. Важливо використовувати на практиці усі встановлені правила.
Продивіться прайс на електромонтажні роботи Вінниця, щоб дізнатися, у скільки обійдуться роботи. Роздивимося особливості прокладення електричних мереж більш детально.
Монтаж скритої електричної проводки
Щоб впоратися з таким завданням, потрібно пам’ятати про наступні правила:
- У стінах. Попередньо до розподільчої коробки до отвору під розетку чи вимикач робляться штроби. Можна вирізати канавки січення прямокутної чи трикутної форми. Після цього у них кріпляться проводи або трубки з пластику, у які потрібно затягнути кабель.
- Під підлогу. Ці роботи потрібно виконувати ще на етапі будівництва чи заміни покриття з дерева. Така прокладка електричної проводки дуже проста. Але варто пам’ятати про те, що ізоляцію можуть пошкодити миші та таргани.
- На стелі. Це оптимальний варіант для того, щоб протягнути комунікації у пустоти плит перекриття. Якщо такої можливості немає, у штукатурці роблять штроби, у яких замуровують проводку. Різати несучу плиту не можна.
Варто обрати той метод прокладки електричної проводки, який вам підходить. Завдяки цьому результати ваших робіт будуть якісними.
Монтаж відкритої електричної проводки
Це варіант, що підходить, якщо споруда виконана з дерева, щитів, або ж інших матеріалів, які підтримують процеси горіння. У процесі створення проекту варто прийняти до уваги, що проводка повинна розташовуватися від стелі на два сантиметри нижче, а розетки від підлоги потрібно встановлювати на відстані у один метр. Не варто користуватися цвяхами, скобами або ж шурупами для того, щоб закріпити кабель на несучій поверхні.
Варіанти монтажу відкритої проводки наступні:
- гнучкі труби з гофри;
- жорсткі профілі з пластику, що мають прямокутне або кругле січення;
- рукави з металу, що доповнені різьбовим з’єднанням;
- кабель канали з полімеру;
- плінтуси, а також пустотілі наличники роз’ємного типу;
- струни з сталі і так далі.
На стелі такі конструкції виглядають неестетично, тому варто їх маскувати. Можете користуватися підвісними системи з ГКЛ, панелями з пластику та рейками з металу.
Якщо ви боїтеся допуститися помилок, зверніться за допомогою до кваліфікованих електриків. Вони обов’язково впораються з своїми задачами, а також попередять різноманітні неприємні сюрпризи у подальшому.