Види електроінструменту та рекомендації за вибором

26.09.2022 | Категория: Инструмент

Люди завжди прагнуть полегшити собі роботу. Ще недавно для закручування болтів та інших подібних елементів використовували тільки викрутки та ключі.

Для того, щоб повернути шуруп через навіть тонкий сталевий лист, потрібно спочатку просвердлити отвір. Зараз у ході електроінструмент, що відрізняється один від одного функціями та параметрами. Завдяки йому часу та зусиль з будівництва, ремонту, збору та розбору сильно скорочуються. Шуруповерт допоможе як удома, так і на дачі. Робота буде виконана швидше та набагато якісніше. Тим, хто ще не придбав електроінструмент, запропоновано багато моделей, тому потрібно спочатку з’ясувати, що особливо наголосити при відборі цієї техніки.

Види електроінструменту

Під однією назвою «шуруповерт» часто розуміються різні пристрої. При взаємній схожості цих інструментів, вони мають різні функції. Виділяють три основні види інструментів:

  • Викрутки;
  • Гайковерти;
  • Дрилі – шуруповерті.

Останній вид електроінструменту часто має ударну функцію. Так само шуруповерт поділяються на ті, що працюють від електричної мережі і на ті, які працюють автономно від акумуляторів.

Складаються шуруповерт практично з тих самих елементів і запасних частин. Як правило, це редуктор, двигун, регулятор потужності та патрона. Акумулятор присутня лише в автономних моделях. Від його потужності залежить час роботи без заряджання. Від кількості швидкостей редуктора залежить різноманітність функцій шуруповерта. Наявність реверсу дозволить перемикати двигун, в результаті шуруповерт не тільки вкручуватиме шурупи, а й викручуватиме їх.

Для правильного вибору інструмента необхідно знати його функції, характер передбачуваних робіт, передбачуване навантаження на інструмент.

Автономний чи мережевий інструмент?

Автономні електроінструменти більш мобільні та ідеально підходять до роботи на вулиці або поза доступом до електричної мережі. Також він більше підійде для ремонту автомобіля, оскільки провід не заважатиме.

Для деяких внутрішніх робіт, наприклад, під час роботи на стелі, необхідно тривалий час тримати інструмент на вазі. Для таких типів робіт більше підійде мережевий шуруповерт. Завдяки відсутності акумулятора він легший за вагою і рука не втомлюватиметься.

Вага акумуляторної батареї в шуруповерт відіграє ключову роль. Якщо передбачаються роботи в безпосередній близькості електрики, наприклад, у квартирі, то варто віддати перевагу мережевому варіанту. Він легший і залежить від рівня заряду. Якщо доступу до електричної мережі немає часу, необхідний акумуляторний шуруповерт. При виборі такого інструменту варто більше уваги приділити батареї.

Акумулятори для шуруповертів бувають наступних типів:

  • Нікель – кадмієвий;
  • Нікель – металогідридний;
  • Літій – іонний;
  • Літій – іонний полімерний тип.

Основними параметрами акумуляторів є ємність та напруга. Чим більша акумуляторна ємність, тим більше часу працюватиме автономно. Чим вищий рівень напруги, тим потужнішим і продуктивнішим буде інструмент. Чим менше напруга, тим м’якше повинен бути матеріал для свердління, тонше отвори та кріплення. Кращим для домашнього шуруповерту вважається напруга 12 В, вони мають найкраще співвідношення ціни, автономності та потужності.