Як правильно обирати малярний інструмент та декілька порад
Фарбування виробів, поверхонь є способом їхнього прикраси, і одночасно захищає від зовнішніх впливів. Для проведення процедур потрібні різноманітні інструменти, що враховують спосіб дії, використовувані субстанції та особливості об’єктів, що фарбуються.
Для проведення робіт, пропонується замовити інструменти на https://sila.com.ua/, де є великий асортимент.
Різновиди
Існує кілька основних типів малярних інструментів, які в свою чергу можуть відрізнятися за формою, матеріалом виготовлення та іншими параметрами. Вирізняють такі різновиди:
- Пензлі, які створюються круглими або плоскими. Перший тип використовується також для інших видів робіт, наприклад, побілки, ґрунтування. Плоськими варіантами легше фарбувати рівні поверхні. Є тонкі варіанти з прямою або вигнутою ручкою, щоб наносити субстанції у важкодоступних місцях. Щетина може бути натуральною, з вовни тварин або штучною, що представляє набір полімерних волокон. Є комбіновані варіанти.
- Шпателі мають ручку та плоске закінчення з металу, гуми. Використовується для нанесення шпаклівки при закладенні дефектів, розрівнювання складів при обробці плоских поверхонь. Для обробки дерев’яних об’єктів використовуються шпателі з аналогічного матеріалу.
- Валики є круглою в профілі трубою невеликої довжини, зверху якої знаходиться поролон або хутро. Її надягають на спеціальну ручку. Інструменти використовують для фарбування рівних та великих за площею поверхонь, насамперед підлог, стін, стель.
- Щітки схожі на плоскі китиці, проте мають значну товщину щетини. Застосовуються насамперед для попереднього очищення об’єктів перед проведенням основних малярських робіт.
- Пульверизатори, фарбопульти використовують струмінь повітря для розпилення фарби, щоб швидко, рівномірним шаром покрити об’єкт чи поверхню.
Також будуть потрібні допоміжні інструменти: відра; ванни для валиків; малярна стрічка, щоб розділяти поверхні, що фарбуються.
Вибір
Для проведення малярних робіт найчастіше потрібен цілий набір інструментів, адже потрібно підготувати об’єкт під фарбування, прибрати механічне сміття, закласти всі дефекти, знежирити поверхню, провести ґрунтування.
При виборі конкретних інструментів враховують обсяг робіт, тип поверхні або об’єкта, які доведеться фарбувати, їх розмір та конфігурацію.
Залежно від конкретних умов, типу фарби, робіт, що виконуються, підбирається матеріал виготовлення інструменту. У цьому випадку часто керуються досвідом та своїми уподобаннями.