Як виконати ремонт стелі та декілька корисних порад
У будинку має бути чудово все. Стеля з штукатуркою, що відвалюється, — не найкраще видовище. Потрібно терміново вживати заходів.
Замовити ремонт на remont-bud.com — або зробіть його самостійно, благо справа не надто складна.
З чого почати
Щоб відремонтувати стелю, її потрібно підготувати. А для цього доведеться зняти із нього старе покриття. Потрібно повністю оголити плиту перекриття (зазвичай виготовлена з бетону). У новобудовах цей крок можна пропустити, якщо стельова обробка відсутня.
Поверхню, що розкрилася, треба оглянути на предмет грибка і цвілі. Якщо вони є, потрібно спочатку обробити від них стелю і потім продовжувати.
Між плитами перекриття зазвичай є щілини. Їх потрібно розширити та зачистити. Далі всю стелю покрити ґрунтовкою глибокого проникнення (щілини при цьому доведеться промазувати зсередини). Коли ґрунтовка висохне, можна наносити шпаклівку або штукатурку. У неї необхідно втопити малярську сітку для більшої міцності. Найглибші щілини та тріщини доведеться заповнювати гіпсовим розчином. У результаті вийде рівна чорнова стеля.
Варіанти ремонту
Декоративне шпаклювання. Фінішний склад зробить стелю рівним і гладким, надасть йому особливого сяйва.
Фарба. Склади на олійній основі краще не використовувати: видаляти складно. А ось силікон та акрил – гарний вибір. Така фарба заодно захистить стелю від вологи, що особливо важливо у ванних кімнатах та кухнях.
Шпалери. Сьогодні шпалери на стелі – не екзотика, а цілком звичний декор. Найчастіше клеять фотошпалери з реалістичним принтом, але геометричні та рослинні візерунки також зустрічаються.
Стельові плити. Плитки з поліуретану або гіпсокартону повністю закривають чорнову стелю. Клеїти їх легко – простіше, ніж шпалери.
Для наступних трьох варіантів обробки допускається нерівна основа. Щілини краще заповнити, але перепад висот цілком допустимий. Його просто скоріше готове оздоблення.
Підвісна стеля. Конструкція із гіпсокартонних листів, часто багаторівнева. Доведеться повозитися зі світлом, але ефект того вартий.
Натяжна стеля. По периметру кімнати кріпляться багети, а в них за допомогою теплової гармати, гарпунів або шпателів заправляється полотно. Різновидів натяжних стель багато; все чудово виглядають і добре захищають від протікання.
Модульна стеля. Конструкція нагадує навісний, але замість суцільних листів — ґрати, заповнені легкими плитами модулів. Замість деяких стельових ламп. Таку обробку частіше роблять в офісі, і вона чудово виглядає в робочому кабінеті та бібліотеці.