Головні нюанси, на які варто звернути увагу при покупці квартири в Україні

13.07.2021 | Категория: Полезные статьи

Оскільки купівля квартири – дороговартісна процедура, та й саме житло дехто купує одне на все життя, до цього варто підійти з усією серйозністю та продумати, врахувати всі нюанси процесу.

Щоб не отримати «кота в мішку», варто перед покупкою перевірити документи, саму квартиру, переконатися в доброчесності продавця. Для цього можна звернутися та обрати квартиру на parus-city.lviv.ua/1-kimnatni-kvartyry.

Головні нюанси, на які варто звернути увагу

Незалежно від того на первинному чи вторинному ринку купують житло, перше, на що звертають увагу – документи. Особливо уважно слід їх розглянути, якщо привабливий варіант в центрі великого міста пропонують по заниженій ціні.

При купівлі квартири важливо керуватися не емоціями та й ейфорією від того, що скоро будуть власні омріяні квадратні метри, а здоровим глуздом. Це допоможе уникнути багатьох проблем. Особливо актуально для варіантів, коли, здавалося б, все ідеально.

Часто в таких ситуаціях діють махінатори, які залишають клієнтів і без коштів, і без житла. В деяких ситуаціях навіть суд може не дати потрібного результату. При цьому покупця може не врятувати те, що він не знав головних нюансів в цьому питанні.

Варто врахувати, що для купівлі якісного житла, з яким не буде проблем, слід підібрати хорошого ріелтора та нотаріуса, неодноразово перевірити особистість забудовника чи власника.

Новобудови чи вторинний ринок: особливості купівлі квартири

Свої особливості в придбанні будуть і в залежності від того, на первинному чи вторинному ринку воно буде куплено. Якщо обране житло в новобудові, варто врахувати, що після його придбання клієнт отримує право власності на нього, але отримати його можна тільки після того, як споруда буде повністю введена в експлуатацію. В таких випадках важливо обирати надійні та перевірені компанії.

При покупці квартири в новобудові не зайвим буде перевірка документів на сам будинок та земельну ділянку, на якій він знаходиться, переконатися в тому, що компанія мала всі відповідні дозволи на проведення будівельних робіт. Не менш важливо дізнатися чи не мала компанія раніше судових справ, заборон різного роду, арештів об’єктів та не законних схем.

При купівлі квартири на вторинному ринку проблем може виникнути не менше. В даному випадку, перш за все, слід перевірити документи, які підтверджують право власності на об’єкт, документи самого власника та те, хто ще проживає тут і може претендувати на територію. Слід оцінити всі ризики при виборі, перевірити законність процедури, впевнитися, що раніше власники не мали судових справ по житловому питанню.