Літій-ферум-фосфатні акумулятори: найкраще рішення для сонячних електростанцій
В Україні встановився стабільно зростаючий попит на літій-ферум-фосфатні акумулятори, які використовуються в накопичувачах енергії великої місткості. І найближчим часом ця тенденція збережеться. Однією з причин є стимулювання урядом розвитку приватної електрогенерації.
Зокрема, надання кредитів на вигідних умовах (держава перебирає на себе погашення відсотків) або компенсації частини витрат (для ОСББ це може досягати 70 відсотків). Але при цьому є дуже чіткі вимоги до сонячних електростанцій — вони повинні бути гібридного типу, тобто мати системи накопичення та зберігання енергії (акумуляторні групи). Чим вища потужність СЕС, тим більше має бути місткість акумуляторів, ця залежність описується простим співвідношенням — на 1 кВт потужності 1 кВт-год місткості. І в цьому випадку літій-залізо-фосфатні батареї можуть стати оптимальним виходом.
Літій-ферум-фосфатні акумулятори: у чому їхня перевага
Якщо проаналізувати особливості літій залізо фосфатних батарей, можна виділити кілька факторів, які роблять їх дуже привабливими для встановлення в комплекті автономних/гібридних сонячних електростанцій, що монтуватимуться в приватному або багатоповерховому будинку:
- Простота експлуатації — Lifepo4 батареї вимагають мінімального догляду, при встановленні спеціальних плат відбувається автоматичне балансування заряду, що унеможливлює перезаряд та інші негативні фактори. Крім того, це дозволяє дистанційно контролювати стан батарей, значення поточного заряду та інші характеристики.
- Висока автономність функціонування — це дуже важливо для власника приватного будинку (залишається більше вільного часу на власні потреби) та для мешканців ОСББ, адже їм не доведеться наймати додатково людину, яка контролюватиме працездатність акумуляторів.
- Безпека — це, мабуть, один із ключових аспектів. На відміну від літієвих АКБ, Lifepo4 батареї не мають ефекту теплового розгону, який стає причиною займання і навіть вибуху батарей. Така висока пожежна безпека, особливо в умовах житлового будинку — це дуже важливий козир.
- Тривалий термін експлуатації — літій-залізо-фосфатні батареї — лідери за кількістю допустимих циклів перезаряду, цей показник може досягати 5-7 тисяч, що забезпечить їхню роботу протягом щонайменше 10 років. Це дуже важливо для автономних/гібридних СЕС, які мають термін служби панелей 25-30 років. Тобто протягом експлуатації доведеться поміняти АКБ щонайменше 1 раз, а це дуже суттєві витрати.
Важлива перевага — можливість придбати літій-залізо-фосфатні акумулятори оптом від українських виробників, вони мають відмінні показники співвідношення ціна/якість та виготовлені з дотриманням усіх стандартів провідних світових виробників.